Dokumenty podróży

 

PASZPORT: najważniejszy dokument każdego turysty. Poza paszportem dobrze jest mieć przy sobie kserokopię głównych stron paszportu, przydatnych w wypadku skradzienia lub zgubienia dokumentu. Ważne jest, aby data ważności paszportu była dłuższa niż pół roku, w przeciwnym razie może wystąpić problem z dostępem do niektórych krajów.
 
DOWÓD OSOBISTY: dokument umożliwiający podróżowanie po krajach Unii Europejskiej, jeśli jednak lot zakłada przesiadki w kraju, który nie jest członkiem Wspólnoty konieczne jest posiadanie paszportu, bez którego personel lotniczy nie wpuści na pokład samolotu, a tym samym nie pozwoli rozpocząć kolejnego odcinka podróży.
 
WIZA: przed wyjazdem należy się dowiedzieć czy kraj, do którego się udajemy wymaga wiz dla obywateli Polski.
 
BILET LOTNICZY: ważne jest, aby pamiętać, iż dane osobowe na bilecie lotniczym muszą zgadzać się z danymi widniejącymi na dokumencie tożsamości. W przeciwnym razie personel lotniczy ma prawo odmówić pasażerowi wejścia na pokład samolotu.
 
KOD REZERWACJI: niezbędny w przypadku zgubienia lub zapomnienia biletu, a także podczas dokonywania wszelkich zmian dotyczących lotu.
 
PRAWO JAZDY: dodatkowy dokument potwierdzający tożsamość, konieczny gdy chcą Państwo wynająć samochód.
 
SZCZEPIENIA: ważne jest, aby przed wyjazdem do krajów tropikalnych poddać się najważniejszym szczepieniom, gdyż bez aktualnych szczepień potwierdzonych w książeczce międzynarodowej możemy nie zostać do tych krajów wpuszczeni.

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500